Nil Diyet Facebook Sayfası Nil Diyet Twitter Sayfası
 
 Tavuk suyuna şehriye çorba
Fırında sebzeli tavuk
Sebzeli bulgur pilavı
Armut

Haftalık menüyü görmek için tıklayın.


Tavsiye Ediyorum web sitesinde Nil Diyet, diyetisyenle online randevu

Mavi Yeşil web sitesinde diyetisyen Nil Şahin Gürhan'ın bir videosu

Nil Şahin Gürhan UZMAN TV Videoları

Tavsiye Ediyorum web sitesinde Nil Diyet, diyetisyenle online randevu

Nil Diyet, diyetisyenle online randevu
RÖPORTAJLAR « Geri Dön

Paylaş ve Kaydet

AÇELYA AKKOYUN

NİL DİYET: Hoş geldiniz Açelya Hanım. İş temponuz arasında bizimle sohbet etmeye vakit ayırmış olduğunuz için çok teşekkür ederiz. Kendinizden, yaşantınızdan ve iş temponuzdan biraz bahseder misiniz?

Oyunculuk ve sunuculuk alanında çalışıyorum. Oldukça yoğun bir tempodayım. En son TV8’de Açelya’nın Mutfağı ve ATV’de sahur programında yer aldım.

NİL DİYET: Uzun zamandır bir Nil Diyet müdavimisiniz. Sizi Nil Diyet’e getiren sebep neydi?

Beslenme alışkanlıklarımın yanlış olduğunu düşünüyordum. Bu yanlış beslenme alışkanlıkları benim giderek daha fazla kilo almama neden oluyordu. Bu nedenle sağlıklı beslenmeyi öğrenmeye karar verdim.

NİL DİYET: Nil Diyet’e gelmeden önce beslenme tarzınız ve beslenme düzeniniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Düzensiz besleniyordum. Tabi iş tempomda bu konuda oldukça problem yaratıyordu. Düzenli beslenmediğim için tatlı krizlerine tutulabiliyordum. Bunun dışında seçtiğim besinlerin tamamı sağlıklı değildi. Aç kalmak ile zayıflamanın paralel olduğunu düşünüyordum.

NİL DİYET:
Nil Diyet’e geldikten sonra hayatınızda neler değişti?

Sağlıklı beslenmenin ve sağlıklı zayıflamanın gerçek anlamını öğrendim. Yemeklerin düşman olmadığını, bizim yaptığımız beslenme yanlışlarının yemekleri düşman haline getirebileceğini kavradım. Az ve sık beslenmenin sağlıklı beslenmenin en temel koşulu olduğunu ve ne kadar yediğiniz kadar ne yediğinizin de önemli olduğunu anladım.

NİL DİYET: Çok yoğun bir tempoda çalıştığınızı biliyoruz. Bu temponun beslenme açısından size olan dezavantajları nelerdir? Nil Diyet’te bu dezavantajları avantaja çevirmeyi başardınız mı? Nasıl?

Öğün düzeni ve öğün saatlerinin olmayışı, sosyal yaşantının getirisi nedeni ile yemek zorunda kaldığımız zamanlar en çok dezavantaj yaratan durumlardı. Nil Diyet’in etkin çözüm önerileri ile artık hiç biri dezavantaj değil. Çünkü Nil Hanım’ın önerileri ile bütün dezavantajları avantajlara çevirmeyi öğrendim.

NİL DİYET: Nil Diyet’e gelince hangi beslenme davranışlarınızın yanlış olduğunu fark ettiniz? Bu alışkanlıkları değiştirmeyi başarabildiniz mi?

Zayıflamak için aç kalmak, öğün atlamak, uzun süreli açlıklar en sık yaptığım hatalardır. Bu alışkanlıklarımı yenmeyi Nil Diyet ile başardım. Artık sağlıklı zayıflamak ve yüksek yaşam kalitesi için az ve sık beslenmem gerektiğini biliyorum.

NİL DİYET: Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil ŞAHİN GÜRHAN ile birlikte TV8’de yaz dönemi boyunca yayınlanmış olan Açelya’nın Mutfağı programında birlikte oldunuz. Nil Hanım’ı uzun süredir tanıyan biri olarak onu bize anlatabilir misiniz?

Nil Hanım, konusunda son derece uzman ve insan ilişkileri son derece iyi bir beslenme uzmanıdır. Onunla TV8’de başarılı programlara imza attık. Her konudaki derin bilgisi ile uzman konuk olarak programımda onu ağırlamış olmaktan memnunum.

NİL DİYET: Nil ŞAHİN GÜRHAN’la özel hayatınızda da güzel bir arkadaşlığınız olduğunu biliyoruz. Nil Hanım özel hayatında nasıl bir insan?

Sıcak, içten ve anlayışlı… İnsanları dinlemeyi bilen ve empati kurabilen birisi. Nil Hanım gibi bir arkadaşım olduğu için çok şanslıyım. Çünkü çok iyi bir dert ortağıdır.

NİL DİYET:
Nil Diyet’i sizi seven ve seyredenlere önerir misiniz? Neden?

Evet, öneriyorum. Çünkü İstanbul’da gidebileceğiniz daha etik ve bilimsel bir yer yok.

NİL DİYET:
Sizce Nil Diyet’i diğer diyet merkezlerinden ayıran özellikler nelerdir?

Nil Hanım ve personelinin duyarlılığı ve ilgisi ilk fark. Diğer diyet merkezlerindeki gibi soğuk bir ortam yok. Arkadaşlarınızla sohbet ediyormuş hissine kapılıyorsunuz. Çok güzel bir atmosferi var.

NİL DİYET: Nil ŞAHİN GÜRHAN ile yeni bir projede sizleri yeniden bir arada görme fırsatı elde edecek miyiz?

Gelecekte yeni projelerde tekrar Nil Hanım ile çalışmayı çok istiyorum. Kendisi ile çalışmak büyük bir keyif.

NİL DİYET: Site ziyaretçilerimize sağlıklı beslenme ile ilgili neler önerirsiniz?

Herkes sağlıklı beslenmeyi çok iyi bildiğini zannetse de, aslında bildiklerimizin tamamı kulaktan dolma. Bu nedenle sağlıklı beslenmeyi öğrenmek için gerçek bir uzmandan yardım alınmalı. Nil Diyet’e başvurarak sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmeyi öğrenebilirsiniz.

NİL DİYET:
Sizi sevenlere iletmek istediğiniz bir mesaj var mı?

Çok yakında güzel projelerle birlikte tekrar birlikte olacağız.

NİL DİYET
: Site ziyaretçilerimizle birkaç güzellik sırrınızı paylaşır mısınız?

Düzenli uyku, düzenli cilt temizliği ve sevdiklerimle vakit geçirmek… Bir de Nil Diyet… Daha ne olsun :)

NİL DİYET
: Gelecekteki projelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

Görüşmeler devam ediyor. Güzel sürprizlerim olacak.

NİL DİYET: Eklemek istedikleriniz var mı?

Nil Hanım’a ve Nil Diyet’e sevgilerimi sunuyor ve başarılarının katlanarak artmasını diliyorum.

NİL DİYET: Bizlere vakit ayırdığınız için tekrar çok teşekkür ediyoruz. Yüksek yaşam kalitesi olan sağlıklı ve keyifli bir yaşam diliyoruz. İnsanın yediklerinin bir toplamı olduğunu aklınızdan çıkarmadan yaşamınız süresince sağlıklı beslenmeye devam etmeniz dileklerimizle…

Paylaş ve Kaydet

Diyetisyen, Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil Şahin Gürhan'ın e-posta listesine kayıt olmak için tıklayınız...e-posta listemize
üye olunONLAR DA BAŞARDILAR!
 
 


Hakkımızda | Ekibimiz | Hizmetlerimiz | Yöntemimiz | Başarı Hikayeleri | Beslenme | Sağlıklı Yemekler | Haberler | Duyurular | Medya | Basın | İletişim | Röportaj | Soru-Cevap | Site Haritası
 
  © 2007 - 2017 Diyetisyen Nil Şahin Gürhan. Tüm hakları saklıdır. RSS sayfasından nildiyet.com ve diyetvediyetisyen.com web sitelerindeki son bilgi girişlerini haber almak için abone olabilirsiniz...Designed by: OrBiT